Zdrowotne właściwości owocowych herbat

Zdrowotne właściwości owocowych herbatOwocowe herbaty to bardzo dobra alternatywa dla klasycznych herbat (czarnych, czerwonych, zielonych), ponieważ takie właśnie herbatki posiadają szereg bardzo korzystnych dla zdrowia właściwości, a do tego mają bardzo przyjemny aromat i zapach, dlatego warto zainteresować się takimi odmianami. A jakie owocowe herbatki można zakupić w sklepie i czym charakteryzuje się każda z nich?

Herbata owocowa z aronii

Taka herbata zawiera spore ilości przeciwutleniaczy, które zmniejszają ryzyko ataku serca oraz nowotworów. Picie herbaty z aronii obniża ponadto ciśnienie krwi oraz poziom złego cholesterolu, dlatego osoby, które mają takie problemy, powinny każdego dnia wypijać kilka filiżanek takiego owocowego naparu. Niezwykle istotne jest również to, iż taka herbatka wykazuje właściwości przeciwzapalne dlatego osoby, które przykładowo uskarżają się na artretyzm powinny zamienić zwykłą herbatę na tę aroniową.

Herbata owocowa z żurawiny

Ze względu na bogactwo przeciwutleniaczy picie herbaty z żurawiny wpływa korzystnie na walkę z wolnymi rodnikami, które zwiększają ryzyko pojawienia się nowotworów oraz ataku serca. Żurawina posiada w swoim składzie spore ilości polifenoli, które ochraniają zęby oraz dziąsła, dlatego też spożywanie naparu z tej rośliny wskazane jest w przypadku poważnych problemów z uzębieniem, ale również w celach profilaktycznych. Żurawina ochrania także drogi moczowe przed infekcjami, dlatego też osoby, które mają problemy z takimi infekcjami powinny przyjmować każdego dnia po kilka filiżanek herbaty z owoców żurawiny.

Herbata borówkowa

Herbata borówkowa podobnie jak żurawinowa posiada w swoim składzie spore ilości przeciwutleniaczy chroniących organizm przed działaniem wolnych rodników, a więc przyczynia się do zahamowania procesów starzenia. Ponadto przeciwutleniacze ochraniają oczy przed różnego rodzaju uszkodzeniami, dlatego też osoby, które mają jakieś problemy ze wzrokiem powinny zacząć pić taką borówkową herbatę, która pomoże utrzymać oczy w bardzo dobrej kondycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *