Wioślarz treningowy – który wybrać?

Wioślarz treningowy – który wybrać?Wioślarz treningowy to sprzęt bez którego trudno wyobrazić sobie siłownię, fitness, sale treningową czy domową siłownię. Często wybierany jest właśnie do prywatnych domów, nawet jeśli nie organizujemy sobie w nich sali ćwiczeń jako jedyny sprzęt fitness. Bardzo słusznie, bo to doskonałe wsparcie w treningu cardio wszechstronnie wspierające rozwój kluczowych grup mięśni.

Wioślarz treningowy, czyli co?

Wioślarz to inaczej symulator wiosłowania. Wykonuje się na nim ćwiczenia podobne do tradycyjnego wiosłowania i pozwala w domowych warunkach przeprowadzić kompleksowy trening cardio.

Magnetyczny czy mechaniczny

Szukając najlepszego sprzętu powinniśmy brać pod uwagę wiele parametrów. Jednym z ważniejszych w przypadku gdy naszym zakupem ma być wioślarz treningowy jest to jaki rodzaj mechanizmu oporowego został zastosowany w danym modelu. Podstawowe rozróżnienie w tym zakresie to wioślarze mechaniczne oraz magnetyczne. Oba rodzaje mechanizmu oporowego mają swoje zalety i swoich zwolenników. Na pewno ogromna zaletą wioślarza magnetycznego, szczególnie jeśli planujemy by był to nasz sprzęt domowy jest jego cicha praca. Ten rodzaj mechanizmu oporowego emituje niewiele niepożądanych dźwięków sprawdzi się więc doskonale w bloku, nie przeszkodzi innym domownikom (na przykład śpiącemu dziecku), czy banalnie – będziemy mogli posłuchać podczas treningu wiadomości w telewizji. Ponadto cechuje go łatwość zmiany obciążenia, co znów wydaje się ogromną zaletą w przypadku treningu domowego. Wioślarz magnetyczny to właściwie udoskonalona wersja mechanicznego. Jaką więc przewagę może mieć ten pierwszy, jako nieco przestarzałe już rozwiązanie? Przede wszystkim biorą tu górę względy ekonomiczne i wioślarz z mechanicznym mechanizmem oporowym jest po prostu znacznie tańszy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Warto dobrać odpowiednie dla siebie siodełko. Ma być po prostu wygodne. W różnych modelach są różne wersje węższe, szersze. Tu należy kierować się osobistymi preferencjami. W większości modeli znajduje się komputer i monitor. Nie warto kupować modelu nie wyposażonego w te elementy ponieważ wyświetlają wszystkie najważniejsze podczas treningu parametry.

Sprawdź dostępne wioślarze na stronie https://www.omega-fitness.pl/wioslarze-cat-283.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *