Vigantoletten 1000 – opis leku

Niedobory witaminy D, to poważny problem dla naszego organizmu. Sprzyjają one powstawaniu różnych schorzeń, wśród których najczęściej spotykaną jest właśnie krzywica.

Stąd też, należy zadbać o prawidłową ilość witaminy D nawet wtedy, jeśli nie pobieramy jej w sposób naturalny. Rozwiązaniem jest lek Vigantoletten 1000.

Vigantoletten 1000 – opis działania leku

Vigantoletten 1000, w głównej mierze składa się z witaminy D. Jest ona dostarczana do naszego organizmu albo drogą tradycyjną (pokarmową), albo też w sposób nieco odmienny, to jest na wskutek ekspozycji naszego ciała na światło słoneczne.

Witamina D3, ma za zadanie, regulować gospodarkę wapniową i fosforanową w naszym organizmie. Dzięki niej, znacznie zwiększa się ilość wchłanianego wapnia i fosforu, również w zakresie nerek (wchłanianie zwrotne). Tym samym, witamina ta, zwiększa potencjał naszych kości, wzbogacając je o naturalny wapń.

Vigantoletten 1000, a konkretnie zawarta w nim witamina D3, zmniejsza również wydzielanie tak zwanego parathormonu z tarczycy. Dlatego jest ona tak skuteczna, przy jego nadmiarze.

Jak podawać lek Vigantoletten 1000?

Wprawdzie w przypadku tego leku, mamy do czynienia jedynie z witaminą D3, ale musimy pamiętać, że jej nadmiar również jest dla nas szkodliwy. Dlatego przed jej zastosowaniem, należy poradzić się lekarza, odnośnie ilości zażywanego leku.

Informacje dodatkowe

Vigantoletten 1000, to lek, który w żaden sposób nie wpływa na umiejętności wymagające dużego skupienia. Dzięki temu, nie ma on szkodliwego wpływu na np prowadzenie samochodu, czy też – wykonywanie pracy zawodowej.

Istotne jest to, że lek ten zawiera w swoim składzie sacharozę. Jeśli więc zdiagnozowano u nas nietolerancję na ten właśnie składnik, koniecznie musimy zaniechać jego stosowania. W przeciwnym razie, możemy mieć do czynienia z szeregiem działań niepożądanych.

Podsumowując, Vigantoletten 1000 to lek, którego działanie opiera się w głównej mierze na wprowadzaniu do organizmu witaminy D3. Lek nie wpływa negatywnie na nasz tryb życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *