Ubezpieczenie mieszkania – na jaką ochronę możemy liczyć?

Ubezpieczenie mieszkania - na jaką ochronę możemy liczyć?Większość cennych przedmiotów, składających się na dorobek naszego życia, z reguły gromadzimy w czterech ścianach naszego lokum, wierząc, że właśnie tam nasz majątek jest bezpieczny. Najczęściej nie bierzemy pod uwagę faktu, że wystarczy jedna chwila, by stracić wszystko, na co tak ciężko pracowaliśmy. Ubezpieczenie mieszkania może nas przed rym uchronić.

W czasach, w których każdy z nas jest za pan brat z nowoczesnymi technologiami, bardzo często zapominamy, że człowiek bez problemu pokona zabezpieczenia stworzone przez innego człowieka. Systemy antywłamaniowe, monitoring, alarm – złodzieje już dawno temu znaleźli na to niezawodne sposoby. Inna sprawa – technologia pozostaje bezradna w konfrontacji z ogniem i wodą. W takich sytuacjach, straty materialne mogą być ogromne, chyba że wcześniej pomyślałeś o odpowiednim i tak naprawdę jedynym niezawodnym zabezpieczeniu – o polisie ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie mieszkania – na co można liczyć?

W przypadku ubezpieczenia mieszkania można powiedzieć, że za niewielką sumę, kupujemy sobie święty spokój i nie ma w tym ani krzty przesady. Zwykle nie myślimy o stratach materialnych, do momentu, gdy sami nie padniemy ofiarą jednego z dziesiątek przykrych zdarzeń. Zalanie mieszkania w wyniku naszej nieuwagi (każdemu może się zdarzyć nie zakręcić kurków), pożar, włamanie, lub niszcząca działalność sił natury – przykłady można mnożyć w nieskończoność. W takich sytuacjach, ubezpieczyciel pokryje straty do kwoty określonej w umowie i w ustalonej wcześniej wartości procentowej danego dobra. Co niezwykle istotne, ubezpieczenie chroni także przed zniszczeniami, które powstały w wyniku akcji ratunkowej. Strażacy mają za zadanie działać, nie uważać na to, by ograniczyć straty do minimum.

A jakie mieszkanie można ubezpieczyć?

Bez najmniejszego problemu ubezpieczymy każde mieszkanie – spółdzielcze, lokatorskie, własnościowe. Polisą można objąć także dom, zarówno stanowiący miejsce stałego zamieszkania, jak i posesję letniskową. Nieoceniona może okazać się możliwość rozszerzenia polisy o ochronę przedmiotów niestandardowych, jak choćby broni, zarówno sportowej, jak i myśliwskiej. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.gothaer.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *