Przydatne porady dla matek

Ze wszystkich przydatnych porad, jakie matki, które niedawno urodziły mogą znaleźć w sieci, najbardziej przydatne są te, które bezpośrednio wiążą się z wnioskami o urlop.Przydatne porady dla matek

W tym przypadku trzeba bowiem pamiętać, że prawo bardzo często się zmienia i nawet jeżeli komuś wydaje się, że wie jak napisać wniosek o urlop macierzyński, to w praktyce pewne rzeczy mogły już dawno ulec zmianie. Lepiej więc sprawdzić kilka rzeczy przed wypełnieniem takiego wniosku:

– to, ile aktualnie można otrzymać dni urlopu macierzyńskiego po urodzeniu jednego, dwójki lub trójki dzieci,

– to, w jaki sposób poprawnie napisać wniosek o urlop macierzyński, aby nie trzeba było później tracić czasu i nerwów na jego poprawianie,

– to, komu w danej firmie należy złożyć wypełnione dokumenty. O ile w niewielkich firmach nie ma z tym problemu i wszystkie istotne sprawy załatwia się z szefostwem, to w dużych korporacjach najczęściej są do tego specjalne działy, których pracownicy zajmują się wnioskami urlopowymi.

Podsumowując, łatwo jest złożyć wniosek o urlop, ale łatwo również jest popełnić przy tym błąd. Jeśli więc chce się go uniknąć, to trzeba pamiętać o wspomnianych wskazówkach. Aby jak najłatwiej ułatwić zadanie, zebraliśmy odpowiedzi na powyższe pytania w poniższym zestawieniu.

W kwestii tego, na jaki okres czasu można uzyskać urlop, to odpowiedź uzależniona jest od liczby urodzonych dzieci. Muszą to być jednak dzieci urodzone w ramach jednej ciąży, bo wcześniejsze niestety w żaden sposób nie wypływają na okres urlopu. Matka, która urodziła jedno dziecko otrzyma zatem dwadzieścia tygodni urlopu macierzyńskiego, a szczęśliwa rodzicielka dwójki dzieci będzie miała trzydzieści jeden tygodni wolnego. Jeśli z jakiegoś powodu szef nie jest chętny udzielić tak długiego urlopu młodej matce, to może spróbować dogadać się z kobietą i zaproponować jej inne rozwiązanie. Nie powinien jednak całkowicie odmówić udzielenia urlopu macierzyńskiego, bo jest to niezgodne z prawem, a wiadomo, że dla młodej matki najważniejsze jest spędzenie czasu z jej dzieckiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *