Przegląd szczotek do stylizacji włosów

Dobrze dobrana szczotka do włosów pozwala nam nie tylko na skuteczne modelowanie fryzury, ale też na zachowanie właściwej kondycji włosów.

Jaka szczotka do modelowania?

Szczotka do stylizacji włosów może mieć różną średnicę. Tą dobieramy do długości naszych włosów. Szczotki do włosów o średnicy dwudziestu pięciu do trzydziestu centymetrów idealnie nadają się do włosów krótkich oraz półdługich. Kiedy jednak szukamy szczotki do modelowania fryzur, to dużo przydatniejsze będą te o większej średnicy pomiędzy czterdziestoma a osiemdziesięcioma centymetrami. Takie szczotki sprawdzają się też, jeśli chodzi o włosy długie oraz gęste. Obok średnicy szczotki ważna jest także długość włosia. Jeśli będzie ono zbyt krótkie, to niewygodnie nam będzie się nią posługiwać.

Szczotki zalety dodatkowe

Współcześnie możemy skorzystać z nowocześniejszych szczotek, które mają dodatkowe zalety, przydatne w rozczesywaniu włosów. Niektóre szczotki do modelowania włosów mają specjalny ażurowy korpus. Pozwala on na swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu czas modelowania włosów ulega skróceniu. Nowością są szczotki z jonizacją. Jonizacja zamyka łuski włosów i nadaje gładkość i blask fryzurze. Jest to więc doskonałe rozwiązanie, kiedy zależy nam nie tylko na ułożeniu fryzury, ale i na nadaniu jej naturalnego blasku w krótkim czasie. Szczotka powinna mieć też ergonomiczny kształt. Wtedy będzie dla nas najwygodniejsza. Ważne jest też to, jak została wykonana. Im to będzie solidniejsze, tym dłużej szczotka zachowa trwałość, a tym samym zachowa swoje fabryczne, pierwotne właściwości. Idealna szczotka do modelowania włosów umożliwia szybkie rozczesywanie włosów, bez względu na to, czy są one suche, czy też dopiero co po myciu. Szczotka powinna pozwalać rozczesać włosy tak, żeby ich jednocześnie nie ciągnąć, nie wyrywać oraz nie łamać. Ważne jest też to aby w trakcie modelowania fryzury nie dochodziło do elektryzowania włosów. Właściwe ułożenie odpowiedniej fryzury jest w tym przypadku utrudnione lub wręcz niemożliwe.

Dodaj komentarz