Poród i cukrzyca

Okres po porodzie, który określa się jako połóg po porodzie jest okresem w którym najprościej rzecz ujmując cofają się zmiany, które zaszły w organizmie kobiety, w wyniku ciąży oaz oczywiście porodu. Dotyczy to zmniejszania się samej macicy, oraz podjęcia ponownej aktywności przez jajniki, ale przede wszystkim dotyczy to gojenia się ran po porodowych.

Jeśli wszystko przebiega prawidłowo, to rany ten powinny zagoić się mniej więcej w okresie dwóch do trzech miesięcy. Dłużej goić może się rana po cesarskim cięciu. To także w okresie połogu pojawić powinien się u mamy pokarm. Jest to jednak także czas ogólnego osłabienia organizmu.

Ciąża

Poród i cukrzycaMama powinna się maksymalnie oszczędzać i unikać niepotrzebnych przeciążeń. W szczególności warto unikać wychodzenia na zewnątrz, jeśli pogoda sprzyja zachorowaniom. Oprócz zwykłego przeziębienia, o wiele łatwiej jest złapać ostre zapalenie oskrzeli, czyli bronchit, czy też katecholaminy. W okresie ciąży i mam pojawić może się cukrzyca porady. Jest ona określana mianem cukrzycy ciążowej i na szczęście zwykle nie rozwija się ona dalej. To właśnie w okresie połogu, kiedy cofa się większość zmian, które zaszły w organizmie w czasie ciąży, choroba powinna ustąpić. Dzieje się tak u większości kobiet, ale u nielicznych choroba ta rozwija się dalej i przechodzi faktycznie w cukrzyce. Jeśli się tak nie stanie to ważna jest w późniejszym życiu stosowana profilaktyka.

Zapobieganie cukrzycy

Profilaktyka, która ma na celu zapobieganie pojawieniu się w przyszłości cukrzycy. Mama powinna być przez lekarzy pouczona jak powinna postępować i co najważniejsze w jaki sposób się odżywiać, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia cukrzycy. Może to oczywiście oznaczać dosyć poważne zmiany. Tak samo zresztą inaczej wygląda życie po zawale, kiedy osoba która przeszła zawał musi zrezygnować z wielu dotychczasowych zwyczajów na rzecz zdrowego trybu życia. Bardzo groźny dla zdrowia jest także tętniak objawy. Tętniaki mogą pojawić się tak naprawdę każdej tętnicy, ale w szczególności na ryzyko ich pojawienia się narażona jest oczywiście aorta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *