Podstawowe pędzle w naszym arsenale

Profesjonalna wizażystka nieraz posiada specjalny kuferek, w którym znajdują się tylko pędzle. W największych kolekcjach jest nawet kilkaset pozycji, chociaż oczywiście jest to gruba przesada. Niczym nadzwyczajnym w branży nie jest jednak przekroczenie poziomu pięćdziesięciu sztuk, a przez pewien czas w sprzedaży popularne były nawet zestawy dwudziestu czterech pędzli określanych jako pierwszy krok do dobrego makijażu. W praktyce nie należy jednak patrzeć na ilość, ale na jakość, a w zasadzie na to, co będziemy chcieli za pomocą naszych pędzli zrobić oraz to, w jaki sposób pracuje się nam najwygodniej. Co konkretnie powinno się znaleźć w amatorskim zestawie pędzli, który jednak będzie stawał na wysokości zadania we wprawnej ręce?

I. Pędzle do brwi – lekko spiczaste włosie takiego pędzelka podkreśla linię brwi i znakomicie rozczesuje brwi nadając im odpowiedni kształt. Nadaje się też do konturowania oka.

II. Pędzle do ust – ułatwiają dokładne nakładanie szminki czy błyszczyka. Można nimi rozmasować konturówkę, by poprawić i wygładzić kontur ust.

III. Pędzle do różu – uwydatniają kości policzkowe i wyszczuplają twarz. Pędzel powinien mieć spłaszczoną główkę, by precyzyjniej nakładać konturówkę.

IV. Pędzle do rozświetlacza – skośne i wyprofilowane włosie poradzi sobie nie tylko z policzkami, ale też z czubkiem nosa, łukiem kupidyna i sprawnym połączeniem rozświetlenia z konturem oczu.

V. Pędzle do cieni – podstawowe narzędzie do pokrywania kolorem większych obszarów lub tylko delikatnego zaznaczania kluczowych miejsc.

VI. Pędzle do podkładu – stabilne włosie takiego pędzla powinno nadawać się do stosowania techniki stemplowania.

VII. Pędzle do pudru – duża główka powinna nie tylko ułatwiać nakładanie produktów sypkich, ale też samodzielnie dbać o równomierne nałożenie pudru.

Powyższe siedem kategorii zazwyczaj przekłada się na kilkanaście pędzelków, ponieważ różne kosmetyki wymagają trochę innego rodzaju pędzla, a do tego niektóre elementy będziemy chcieli wykonywać bardziej precyzyjnie, a niektóre bardziej zamaszyście, co pędzel też musi wspierać.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/10-do-ust

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *