Pielęgnacja ciała

Na pewno domyślasz się jak bardzo ważna jest dobra pielęgnacja ciała. Dzięki niej nie tylko czujemy się lepiej, bardziej komfortowo ale także dbamy o własne zdrowie. Na tej stronie znajdziesz wiele cennych wskazówek jak dbać o ciało by zachować je w jak najlepszej kondycji. Pierwszym krokiem jaki należy wykonać jest oczyszczenie skóry. Istnieje oczywiście na to wiele sposobów zaczynając od tradycyjnego prysznica lub kąpieli z użyciem mydła po peelingi i wizyty w salonach kosmetycznych czy też spa.

Dzięki takim zabiegom pozbywamy się zanieczyszczeń, potu oraz nadmiaru sebum. Należy jednak pamiętać aby nie przesadzać z zabiegiem oczyszczania, ponieważ wyżej wymienione sebum to naturalna ochrona dla skóry i jeśli ją całą zetrzemy to nie będzie miało nas co chronić.

Staranne oczyszczenie

Po starannym oczyszczeniu można przejść do właściwiej pielęgnacji. Tu zaleca się używanie kremów, balsamów, mleczek oraz emulsji. To jaki produkt wybierzemy jest uzależnione od stanu naszej skóry. Jeśli jest ona przesuszona zaleca się użycie balsamu silnie nawilżającego zawierającego np. mocznik. Oczywiście do nawilżenia oraz pielęgnacji nie musimy wybierać jedynie sklepowych produktów, gdyż świetnie w tym wypadku sprawdzają się również domowe sposoby. Często używane do tego celu są takie składniki jak: aloes, miód, żółtka oraz świeże owoce. Aby wzmocnić siłę nawilżenia, niezależnie od użytego nawilżacza, produkt powinno nanieść się na jeszcze mokrą skórę po kąpieli.

Skóra zatrzyma wodę

Pomoże to skórze zatrzymać większą ilość wody. Ostatnim etapem jest ochrona. W przypadku zimna stosuje się podobne sposoby co w pielęgnacji. Zaś jeśli chodzi o słońce, powinno się używać kremów z filtrem UV, jest to uzależnione oczywiście od stopnia nasłonecznienia oraz typu karnacji. Im jaśniejsza karnacja tym filtr powinien być wyższy. Pamiętaj by na twarz zawsze nakładać wyższy filtr niż na ciało. Jak widać pielęgnacja ciała nie jest wcale trudnym orzechem do zgryzienia, a pomaga zachować prawidłową higienę oraz dobre samopoczucie. Dbajmy o swoją skórę i zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *