Najbardziej popularne rodzaje pizzy

Każda pizzeria może pochwalić się różnymi rodzajami pizzy. Aby przekonać się, jak bogata potrafi być oferta pizzerii, wystarczy znaleźć lokal na stronie Pizzerii Dominiumhttps://www.pizzadominium.pl/lokale/chorzow . Wskazać można jednak kilka rodzajów pizzy, które po prostu muszą znaleźć się w menu każdej szanującej się pizzerii. Poniżej podpowiadamy, jaka pizza po prostu powinna być w menu.

Klasyka przede wszystkim

Oczywiście w menu każdej szanującej się pizzerii nie może zabraknąć klasycznych wersji pizzy. Trudno bez nich wyobrazić sobie pizzerię. I tak warto szukać w menu pizzy:

  • margherita;
  • capriciosa;
  • marinara.

Pizza margherita to najbardziej klasyczna spośród wszystkich. Uznaje się, że to ona powstała jako pierwsza. Pizza ta nawiązuje swoimi składnikami to barw narodowych Włoch. Znajdują się na niej czerwone pomidory, biała mozzarella oraz zielona bazylia. Całość dopełnia oliwa z oliwek, która musi być najlepszej jakości.

Pizza capriciosa to przede wszystkim szynka. W oryginalne powinna być to szynka parmeńska. Do tego dochodzą grzyby – najczęściej pieczarki – oraz pomidory i mozzarella. Warto pamiętać, że klasyka broni się zawsze. Jeśli więc nie wiemy, na jaką pizzę postawić, warto wybrać którąś z przedstawionych.

Pizza hawajska

To propozycja dla lubiących nieco bardziej śmiałe smaki. Pizza hawajska – co ciekawe – nie wywodzi się z Włoch. Zawdzięczamy ją Amerykanom. Obecnie jest to jedna z bardziej popularnych pizz. Jej obowiązkowym składnikiem jest ananas i szynka. Za sprawą ananasa pizza nabiera delikatnie słodkawego smaku.

Pizza wegetariańska

W każdej pizzerii w menu musi znaleźć się też coś dla osób, które nie jedzą mięsa. Dlatego pizza wegetariańska jest obowiązkowym punktem każdego menu dobrej pizzerii. Na takiej pizzy najczęściej znajdują się takie dodatki, jak brokuły, papryka, pieczarki, kukurydza, oliwki, cebula. Popularnym składnikiem jest także rukola.

Pizza to naprawdę lubiane danie kuchni włoskiej. Obecnie znalezienie dobrej pizzerii nie jest już takie trudne, jak kilkanaście lat temu.

Dodaj komentarz