Karty lunch: nowoczesne narzędzie motywowania pracowników

Doskonała kadra to marzenie bardzo wielu pracodawców. Można ją stworzyć między innymi sięgając po różne sposoby motywowania pracowników. Wyjątkowo skuteczne są benefity. Do mało jeszcze popularnych w Polsce benefitów należy karta lunch. Przyjrzyjmy się, jakie korzyści odnoszą pracownicy, a jakie pracodawcy.

Bezpłatny posiłek dla pracowników

Zapewnienie bezpłatnego posiłku pracownikom, którzy zostają w pracy po godzinach to zwyczaj bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych. Karty lunch wręczane są pracownikom także w niektórych krajach Europy Zachodniej. Do Polski zwyczaj ten dopiero wkracza. Na wręczanie kart lunch decydują się ci pracodawcy, którzy są świadomi tego, że pracownik, który jest głodny nie pracuje efektownie. Karta lunchowa jest bardzo prosta w obsłudze. Zaletą karty lunch jest między innymi to, że decyzja o tym, w jakim czasie i miejscu zostanie ona wykorzystana zależy tylko i wyłącznie od pracownika.

Punkty gastronomiczne, w których akceptowana jest karta lunchowa

Karty lunch to rozwiązanie, które w Polsce jest nowością, mimo to karty są akceptowane w wielu bardzo różnych placówkach gastronomicznych. Można nimi płacić w barach szybkiej obsługi, piekarniach, pizzeriach, kantynach, restauracjach i firmowych stołówkach. Zaletą karty jest również to, że można nią zapłacić również za posiłek zamówiony za pośrednictwem strony internetowej z dostawą do biura. Możliwość zjedzenia ciepłego posiłku pracownicy doceniają szczególnie późną jesienią i zimą. Punktów gastronomicznych na terenie Polski, w których można dokonywać płatności przy pomocy karty lunchowej jest na chwilę obecną już ponad 100 tysięcy.

Firmy, które motywują swoich pracowników do bardziej efektywnej pracy coraz częściej sięgają po nowoczesne rozwiązania. Należą do nich karty przedpłacone, które mogą mieć bardzo różne możliwości. Rozwiązaniem, które zyskuje na popularności są karty lunchowe. Pracodawcy mogą zasilać je dowolnie wybraną kwotą w różnych okresach, na przykład raz w miesiącu. Karty są bardzo proste w obsłudze.

Dodaj komentarz