Karmienie piersią i choroby dzieci

Jednym z naturalnych i co za tym idzie najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie odporności na różnego rodzaju choroby i dzieci jest karmienie piersią dieta, o ile mama stosować będzie prawidłową dietę. O dietę taką należy zadbać już w okresie samej ciąży, jednak w czasie tak zwanego połogu, rodzaj przyjmowanych przez mamę pokarmów powinien się zmienić, w taki sposób aby były one jak najbardziej dostosowane do potrzeb dziecka.

Mama w okresie tym nie powinna się zaczynać jeszcze odchudzać. Może być to niebezpieczne dla dziecka, ale waga i tak powinna w naturalny sposób dosyć szybko spadać. Jakie produkty są dla mamy w tym okresie wskazane? Najlepiej jeść zdrowe posiłki, oraz odpowiednio zróżnicowane.

Produkty pełnoziarniste

Karmienie piersią i choroby dzieciPowinny być to produkty pełnoziarniste zawierające stosowną ilość niezbędnych witamin, ale także posiłki zróżnicowane. Do diety mamy warto włączyć czerwone mięso ryż czy ryby. Posiłki te nie tylko zapewnią dziecku prawidłowy rozwój, ale tak jak to zostało już powiedziane mogą uchronić je przed różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. U dzieci karmionych piersią o wiele rzadziej dochodzi do infekcji oraz chorób, nawet tak typowych jak chociażby grypa objawy. W diecie mamy powinny znaleźć się bez sprzecznie także takie produkty jak chociażby mleko. Duża ilość witamin oraz co najważniejsze wapna, jest dziecku potrzebna do jego prawidłowego i normlanego rozwoju.

Leki

Zapobiega także takim chorobom jak osteoporoza objawy, które mogą się pojawić w przyszłości. Bardzo ważne są także leki, które mama w okresie tym stosuje. Powinno się na nie uważać, podobnie jak w okresie ciąży. Jeśli na przykład mama ze względów zdrowotnych na jakiś czas przyjmować musi leki zawierające talidomid to watro jest zrobić krótką przerwę w karmieniu. Co do czasu trwania jej długości skonsultować można się oczywiście z lekarzem. Możliwie szybko do lekarza powinni zgłosić się także rodzice, u których problemy z zajściem w ciąże występują już od dłuższego czasu. Innym nie mniej palącym problemem jest przemoc wobec dziecka w rodzinie. Jak wiadomo pojawiają się nowe przepisy dotyczące zwalczania przemocy w rodzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *