Jakie miejsce wybrać na rehabilitację?

Decydując się na turnus rehabilitacyjny, stajemy zazwyczaj przed dylematem odnośnie wyboru miejsca, w którym chcemy odbyć całą terapię. Najczęściej są to miejscowości, które posiadają sławę jako kurorty lecznicze. Znajdują się nad morzem, lub wręcz przeciwnie, są usytuowane wysoko w górach. W zależności od naszych osobistych preferencji oraz od schorzenia, z jakim się borykamy, powinniśmy odpowiednio dobrać sobie kurort, ze względu na jego właściwości, usytuowanie oraz warunki, jakie jest nam w stanie zapewnić.

Górzyste tereny

Jakie miejsce wybrać na rehabilitację?Góry znane są przede wszystkim ze swoich wód, które posiadają wysokie właściwości lecznicze. Najbardziej znanym przykładem w Polsce są Sudety, które obfitują w złoża termalne, chętnie odwiedzane przez osoby chore na schorzenia skórne, choroby układu oddechowego, a także reumatyzmy. Kąpiele w tego rodzaju wodach pozwalają również na dogłębny relaks, a jak wiadomo, nasze samopoczucie ma duży wpływ przy skuteczności zwalczania chorób. Odpowiednio mikroklimat zapewniają również inne górskie miejscowości. Szczególnie polecamy turnusy rehabilitacyjne Zakopane, Rabka, Lądek Zdrój, Polanica oraz Kudowa. Są to miejscowości znane ze swoich walorów leczniczych również poza granicami Polski. Szczególnie atrakcyjna wydaje się rehabilitacja Zakopane – miejscowość oferuje wszakże wiele atrakcji turystycznych, z których w wolnych chwilach możemy śmiało korzystać.

Nadmorskie kurorty – warte odwiedzenia o każdej porze roku

Klimat bogaty w jod, czyste powietrze oraz piękna natura – są to niezaprzeczalne zalety nadmorskich kurortów, które dodatkowo przyciągają turystów kuchnią, wieloma atrakcjami oraz ciekawymi wydarzeniami. Ciekawe kurorty, które warto odwiedzić, jeżeli chorujemy na schorzenia reumatyczne, choroby układu oddechowego lub mamy problemy ze skórą, to na pewno Kołobrzeg, Dziwnów oraz Świnoujście. Jeżeli chodzi o nieco bardziej turystyczne miejsca, to na pewno możemy do nich zaliczyć Międzyzdroje, które utraciły status kurortu, jednak dalej oferują świetne warunki pobytu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *