Jakich pędzli potrzebujemy do makijażu twarzy?

Perfekcyjne wykonanie makijażu nie zajmuje dzisiaj wiele czasu. Jego wykonanie ułatwiają różnego rodzaju pędzle. W sklepach jest ich mnóstwo, każdy z nich ma inne przeznaczenie.

Jakie pędzle warto mieć?

Pędzle do makijażu można podzielić na te do makijażu twarzy i oka. Przyjrzyjmy się najpierw tym pierwszym. Wśród pędzli do makijażu, które koniecznie powinny znaleźć się na półce w łazience każdej kobiety należą te przeznaczone do aplikacji podkładu. Jest to podstawowy rodzaj pędzla, który bardzo przydaje się przy makijażu. Jest bardzo charakterystyczny. Ma śliskie, sztywne włosie, jest szeroki, płaski, a jego końcówka jest zaokrąglona. Pędzlem tym można aplikować podkład na całą powierzchnię twarzy. Poza tym możemy używać go również do konturowania oraz do aplikacji korektora pod oczami. Innym rodzajem pędzla, bez którego nie wykonamy starannego makijażu jest ten przeznaczony do nakładania różu. Spośród innych pędzli do makijażu, ten przeznaczony do różu wyróżnia się tym, że jest bardzo puchaty. Jedna strona pędzla do różu może być ścięta. W drogeriach dostępne są także półokrągłe pędzle do różu. Ostatecznym akcentem przy wykonywaniu makijażu jest muśnięcie twarzy pudrem. Niezbędny jest więc także specjalny pędzel do pudrowania twarzy. Jest to bardzo gruby, półokrągły i duży pędzel. Jego cechą charakterystyczną jest to, że jest bardzo miękki. Można nim nakładać puder sypki lub w kamieniu.

Inne rodzaje pędzli

Wśród kosmetyków do makijażu są również mineralne. Do aplikacji tych kosmetyków oraz do nakładania podkładu i różu możemy użyć pędzla kabuki. Pędzel ten ma stosunkowo duże rozmiary, ma okrągły kształt i mocno ściśnięte włosie. Cienki pędzelek o długim i sztywnym włosiu umożliwi nam precyzyjne nałożenie szminki o kremowej konsystencji. Oprócz pędzli do makijażu twarzy potrzebujemy także tych do makijażu oka. Wśród nich nie może zabraknąć podstawowego pędzla jakim jest packing brush. Nieroztarte cienie są niemodne, wśród pędzli warto mieć taki do blendowania czyli do rozcierania cieni na powiekach.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/3-pedzle

Dodaj komentarz