Jaką szczotkę kupić do cienkich włosów?

Lśniące i zdrowe włosy to marzenie wielu kobiet. Burzą loków może się jednak pochwalić niewiele z nich. Spora liczba kobiet została przez naturę obdarzona cienkimi włosami. Wymagają one naprawdę bardzo starannej pielęgnacji. Osoby, które mają takie właśnie włosy powinny poświęcić trochę wysiłku na to, aby wybrać dobrą szczotkę.

Jaka powinna być dobra szczotka?

Wybierając szczotkę do włosów pamiętajmy, aby wybrać taką, która odpowiada najlepiej kondycji, w której znajdują się włosy. Bardzo popularne szczotki w tworzywa sztucznego nie zawsze sprawdzają się do rozczesywania cienkich włosów. Do takiego rodzaju włosów nie są zwłaszcza polecane najtańsze plastikowe szczotki, które są mało elastyczne, szarpią pasm i uszkadzają strukturę włosa. W efekcie włosy mogą zacząć wypadać. Szczotka do cienkich włosów powinna być wykonana z naturalnego włosia. Tego typu szczotka nie łamie włosów i jest jedynym rodzajem szczotki, której można użyć nawet do rozczesywania świeżo umytych włosów. Do produkcji szczotek z naturalnym włosiem najczęściej używa się szczeciny z dzików. Na rynku dostępne są bardzo różne modele szczotek z włosiem z dzika. Są wśród nich zarówno takie w stu procentach naturalne, jak również i takie, w których naturalne włosie połączone z igiełkami wykonanymi z nylonu.

Na co zwrócić uwagę kupując szczotkę z naturalnym włosiem?

Szczotki z dzika sprawdzają się przy wszystkich typach włosów. Najdokładniej rozczeszemy włosy szczotką, która ma stosunkowo długie włosie. Taką szczotką jednocześnie rozczeszemy pasma i zrobimy sobie delikatny masaż skóry głowy. Do wyboru są także szczotki, które mają włosie różnej długości.

Szczotki z naturalnego włosia sprawdzają się przy pielęgnacji każdego rodzaju włosów. Nie należą do najtańszych, dlatego warto o nie odpowiednio dbać, aby służyły jak najdłużej. Ze szczotki należy regularnie usuwać włosy. Włosy, które pozostały na szczotce z naturalnego włosia najłatwiej usuniemy gęstym grzebieniem. Szczotkę regularnie myjemy w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego szamponu.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/blog/szczotki-ktore-potrafia-duzo-wiecej/

Dodaj komentarz