Jak wybrać odpowiednie pędzle do twarzy

Pędzle do wykonywania makijażu to jedne z podstawowych akcesoriów używanych przez kobiety. Niemal każda przedstawicielka płci pięknej przynajmniej raz sięgnęła po pędzel do pudru, podkładu, ust, korektora, oczu czy różu. Ilość pędzli pojawiających się w drogeriach jest tak duża, iż niejedna z kobiet ma spory problem z odpowiednim wyborem.

I tutaj pojawia się dylemat – jak wybrać pędzle do twarzy, aby spełniły swoje zadanie i okazały się naprawdę przydatnym przyborem? W tym przypadku warto kierować się kilkoma zasadami.

Przeznaczenie

Pierwszą kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego pędzla jest jego przeznaczenie – to właśnie od tego zależy wielkość, kształt, budowa i rodzaj materiału, z którego jest on wykonany. Pędzel do pudru będzie zupełnie inny niż ten do oczu, różu bądź podkładu.

Materiał

Istotnym wyznacznikiem przy wyborze odpowiedniego pędzla jest materiał, z którego został on wykonany. W tym przypadku mamy do czynienia z dwoma rodzajami pędzli – z włosia naturalnego oraz syntetycznego. Pędzle naturalne doskonale nadają się do stosowania kosmetyków sypkich (na przykład pudru lub cieni do powiek). Natomiast pędzle syntetyczne najlepiej sprawdzają się podczas nakładania produktów płynnych lub kremowych.

Gęstość

W przypadku gęstości pędzla do twarzy zasada jest prosta – im gęstszy aplikator przyboru, tym grubsza warstwa nakładanego kosmetyku. Dlatego też pędzle stosowane do nakładania cieni do oczu są dużo cieńsze od tych przeznaczonych do pudru bądź różu.

Długość rączki

Ta cecha pędzli do twarzy jest bardzo indywidualna – niektóre z kobiet wolą pędzle na długiej rączce, inne za wygodniejsze uważają te na krótkiej. Warto tu wspomnieć o tym, iż pędzle z krótką rączką są bardziej praktyczne podczas podróży – zmieszczą się w niemal każdej torebce.

Niezwykle ważną kwestią w wyborze pędzli do twarzy jest ich jakość. Tutaj nie warto oszczędzać. Dobre akcesoria powinny charakteryzować się wysoką jakością materiału, solidnością wykonania i mocno ściśniętym włosiem. Dodatkowo warto zadbać o właściwą pielęgnację i higienę przyborów. Wysoka jakość i regularne czyszczenie to gwarancja ich trwałości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *