Jak wybrać odpowiedni grzebień?

Grzebień jest nam niezbędny, jeśli chodzi o codzienną stylizację i pielęgnacje włosów. Przy jego wyborze należy kierować się przede wszystkim tym, z jakiego materiału został wykonany. Jednak jest kilka dodatkowych czynników, które należy wziąć pod uwagę.

Ząbki

Sposób rozstawienia ząbków to jeden z kluczowych prócz materiału, parametrów przy wyborze grzebienia do włosów. Grzebienie, które mają szeroko rozstawione ząbki, doskonale sprawdzają się do rozplątania włosów, również kręconych i grubych. W przypadku grzebienia, który ma bardzo szerokie ząbki, jego działanie będzie przypominało efekty wykorzystania szczotki. Z kolei grzebień z wąskim rozstawem zębów służy do przeczesania fryzury oraz do stylizacji. Musimy jednak mieć świadomość, że nie ma jednego uniwersalnego grzebienia. Najlepiej mieć kilka grzebieni i sięgać po odpowiednie akcesorium w zależności od potrzeb. Oprócz sposobu rozstawienia ząbków warto też zwrócić uwagę na ich kształt. Najczęściej poleca się grzebienie z zaokrąglonymi żabkami. Te nie będą drapać i podrażniać skóry głowy. To z kolei oznacza bezbolesne rozczesywanie czy komfortową stylizację. Zaokrąglone końce to też zabezpieczenie przed wyłamywaniem się ząbków.

Struktura

Ważny jest materiał, z jakiego został wykonany grzebień, ale też jego struktura. Idealny grzebień do włosów powinien być gładki. Jeśli na powierzchni znajdują się chropowate powierzchnie, to są one zagrożeniem dla kosmyków, które będą się tam zaczepiać. W sytuacjach skrajnych taka struktura powierzchni może wręcz powodować wyrywanie kosmyków włosów. Najlepsze są grzebienie, które nie powstały przez połączenie kilku elementów, ale wykonano je z jednego bloku materiału. W takim przypadku uzyskujemy właśnie idealnie gładką powierzchnię. Ostatecznie ważny jest też kształt. Dość popularne są na przykład grzebienie z wąskim rozstawem zębów i szpikulcem, które pomogą podzielić włosy na sekcje albo wydzielić przedziałek. Zupełnie inny jednak grzebień dobierzemy do farbowania. W tym przypadku wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/75-grzebienie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *