Jak dbać o pędzle do twarzy?

Dobrej jakości pędzle do twarzy kosztują sporo. Na szczęście mogą też służyć bardzo długo, nawet przez kilka lat. Wszystko zależy od tego, czy będą prawidłowo zadbane.Gromadzenie własnej kolekcji idealnych pędzli do twarzy to satysfakcjonujące, choć często też żmudne i długotrwałe przedsięwzięcie. Warto zadbać, by zostały z nami na długo, wciąż wyczarowując nowe, oszałamiające efekty podczas codziennego makijażu.

Mycie pędzli do twarzy

Nietrudno zapomnieć o tym w natłoku codziennych zajęć i obowiązków. Jeśli pędzel służy do nakładania kosmetyków w płynie, powinien być myty pod ciepłą wodą po każdym użyciu. Pędzle do twarzy przeznaczone do nakładania sypkich podkładów czy cieni do powiek warto „wyprać” w łagodnym detergencie dwa razy w tygodniu. To pozwoli zachować właściwości pędzli na dłużej, ale też poprawi jakość higieny. Niezbyt korzystnie jest zaaplikować sobie na twarz bakterie zgromadzone na pędzlu.

Jak prawidłowo wysuszyć pędzle do twarzy?

Najlepiej jest ustawić pędzle włosiem w dół i zostawić do wyschnięcia. Suszenie ich gorącym powietrzem czy na kaloryferze z pewnością uszkodzi konstrukcję pędzli. Dlaczego akurat włosiem w dół? W przeciwnym razie woda spłynie na trzonek i skuwkę, najczęściej połączone klejem – po kilku tygodniach pędzel może najzwyczajniej się rozpaść. Suszenie włosiem ku górze nie służy też kształtowi pędzla.

Pędzle do twarzy – przechowywanie i dbałość o kształt

Nawet najbardziej skrupulatnie myte i najlepiej suszone pędzle zniszczą się, jeśli nie będą prawidłowo przechowywane. Jakimi zasadami trzeba się kierować?

Nie trzymaj pędzli w łazienceWłaśnie tam pędzle do twarzy są najczęściej przechowywane. To duży błąd! W łazience są narażone na wilgoć. To nie tylko grozi odkształceniem, ale też jest zwyczajnie niehigieniczne.

Używaj plastikowego pojemnika lub specjalnego etuiIdealnie byłoby, gdyby pędzle nie stykały się ze sobą i nie były ściśnięte.

Nałóż siatkę chroniącą kształt włosia

Takie plastikowe siateczki chronią pędzle do twarzy przed utratą kształtu, a co za tym idzie – właściwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *