Dolce Gabbana: marka, którą trzeba znać

Dolce Gabbana to jeden z bardziej znanych domów mody. Projekty marki Dolce Gabbana wzbudzają nierzadko skrajne emocje. Jedni cenią je za to, że są niezwykle kobiece, drudzy krytykują za zbytnią odwagę. Jedno jest jednak pewne: duet Dolce i Gabbana to duet dwóch najbardziej wpływowych projektantów. Co ciekawe, dzisiaj tą marką sygnowane są nie tylko ubrania. Wśród perfum również można znaleźć te z tymi dwoma słynnymi nazwiskami na opakowaniu.

Jak to się zaczęło?

Domenico Dolce oraz Stefano Gabbana w roku 1985 postanowili założyć własny dom mody. Od samego początku wyraźnie zaznaczał się ich wpływ na obowiązujące trendy. Tworząc kolejne projekty, inspirowali się największymi gwiazdami włoskiego kina. Niewątpliwie ich muzą była słynna Sophia Loren. Czerpali również garściami z włoskiej kultury, która jest niezwykle barwna i pełna energii.

Domenico i Stefano nie próżnowali. Swoją pierwszą kolekcję zaprezentowali jeszcze w tym samym roku. Pokazali ubrania pełne kobiecości, które jednocześnie przywodziły na myśl prawdziwe damy. Takie połączenie okazało się być strzałem w dziesiątkę. Od 1992 roku marka proponuje również ubrania dla panów. Pierwsza kolekcja została naprawdę gorąco przyjęta. Bez wątpienia był to impuls, który zachęcił do wkroczenia na rynek perfum.

The Only One Eau de Parfum

To propozycja marki, która idealnie podkreśla kobiecą zmysłowość. We flakoniku udało się zamknąć nuty fiołka, bergamotki, wanilii i kawy. Połączenie to tworzy niezwykle harmonijną całość. Zapach naprawdę długo utrzymuje się na ciele, subtelnie otulając.

Light Blue Pour Homme Eau Intense Eau de Parfum

Tym razem to propozycja dla pań. To połączenie aromatów mandarynki, grejpfruta, jałowca, ambry i piżma. Zapach jest tajemniczy, świeży, a jednocześnie bardzo zmysłowy. Poleca się go szczególnie na letnie dni, kiedy bardziej duszące zapachy niekoniecznie są miło odbierane.

Słynny duet Domenico i Stefano dużo zrobił nie tylko dla mody. Również w świecie perfum na stałe zaznaczył swoją obecność. Dzisiaj perfumy wywodzące się z najsłynniejszego domu mody są naprawdę cenione, a tym samym bardzo chętnie kupowane.

Dodaj komentarz