Dlaczego warto sięgać po pestki dyni?

Większość z nas sięga po pestki dyni przede wszystkim dlatego, że odpowiada nam ich smak. Okazuje się jednak, że nie jest to wcale jedyny argument przemawiający za takim podejściem. To nie tylko pyszna przekąska, ale również produkt, dzięki któremu na wiele sposobów możemy poprawić swoje zdrowie.

Pestki dyni dla panów

Analizując skład pestek dyni szybko można zorientować się, że są one doskonałym źródłem cynku. Dlaczego jednak to panowie powinni być w szczególny sposób zainteresowani tą wiadomością? Nie da się ukryć, że to właśnie cynk ma kluczowe znaczenie dla właściwego funkcjonowania układu rozrodczego u mężczyzny. Okazuje się przy tym, że męskie zapotrzebowanie na cynk jest nawet większe niż te, które zgłaszają panie. Niedobory cynku u mężczyzn mogą prowadzić choćby do obniżenia poziomu testosteronu. Często są też winowajcą przy zaburzeniach płodności, zmniejszają bowiem zarówno ilość nasienia, jak i plemników, które są w nim zawarte. Jeśli więc panowie chcą cieszyć się imponująca sprawnością seksualną pomimo upływającego czasu, powinni poświęcić jak najwięcej uwagi pestkom dyni w swojej diecie.

Smaczna profilaktyka przeciwmiażdżycowa

Mówiąc o najniebezpieczniejszych chorobach atakujących nas współcześnie, coraz częściej wspominamy o miażdżycy. Nieleczona może prowadzić nawet do śmierci, problemem jest zaś to, że bardzo długo nie daje żadnych objawów świadczących o tym, że nasz organizm zmaga się z zagrożeniem. Tymczasem w pestkach dyni nawet trzydzieści procent składu stanowią oleje zawierające zarówno nienasycone kwasy tłuszczowe, jak i fitosterole. Pozwalają one na obniżenie poziomu cholesterolu LDL, a co za tym idzie, sprawiają, że zmiany miażdżycowe rozwijają się wolniej.

Radość w pestkach dyni

Długa zima często prowadzi do obniżenia nastroju. Jego chwilową poprawę przeważnie przynosi kostka czekolady, okazuje się jednak, że dzięki pestkom dyni można cieszyć się równie satysfakcjonującym rezultatem. Zawdzięczamy to obecnemu w nim magnezowi, który znany jest ze swojego doskonałego wpływu na układ nerwowy. Pestki dyni możesz kupić na https://ebakalland.pl/bakalie/ziarna.html

Dodaj komentarz