Dlaczego nauka języka na Malcie potrafi być tak skuteczna?

Pytanie o to, czy nauka języka obcego może być przyjemna, jest zadawane sobie nie tylko przez samych uczniów, ale i przez ich rodziców. I choć niemal wszyscy wiedzą, że jest to możliwe, przeważnie z trudnością przypominają sobie zajęcia, które były naprawdę interesujące. Czas to zmienić, a wakacje mogą być do tego najlepszą okazją zwłaszcza, jeśli zainteresujemy się kursem językowym organizowanym na Malcie. Dlaczego może być on wyjątkowym przeżyciem?

Angielski od innej strony

Kurs językowy Malta to propozycja, która przeważnie wydaje się atrakcyjna z perspektywy rodziców. Nie sposób jednak nie zgodzić się z tym, że sami uczniowie mogą mieć wątpliwości co do jej atrakcyjności. Czy kolejne tygodnie z nauką są czymś, na co warto czekać? Okazuje się, że tak. Oczywiście, nie oznacza to, że nastawienie do nauki może zmienić się tylko dlatego, że uczeń znalazł się za granicą. Należy jednak zauważyć, że zmienia się przede wszystkim sama forma, w jakiej przekazywana jest wiedza. Na Malcie nie ma miejsca na wykłady teoretyczne i wykonywanie kolejnych ćwiczeń gramatycznych. W państwie, w którym angielski jest powszechnie stosowany, najlepiej jest uczyć się języka mówiąc, załatwiając różne sprawy i uczestnicząc w wyzwaniach zakładających zbieranie informacji w terenie. Początkowo może się wydawać, że wyzwania stawiane przed uczniami nie są adekwatne do ich poziomu znajomości języka, już po kilku dniach uczestnicy kursu przekonują się jednak, że wiedzą i potrafią znacznie więcej niż sądzili.

W nowym otoczeniu

Nie można zapominać także o tym, że niezwykła nauka ma miejsce na Malcie, a więc w miejscu niepowtarzalnym. Tu wszystko jest nieco inne niż w Polsce, począwszy od klimatu, napojów i posiłków, a na architekturze kończąc. I nawet jeśli na obozie przebywa się w towarzystwie dobrych znajomych, w tak oryginalnym miejscu również o sobie samym można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. W czasie kursu jest zresztą czas nie tylko na naukę, można więc spędzać go aktywnie tak, jak lubi się to robić najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *