Czym jest leasing samochodowy?

Rozwiązaniem dla firm, które muszą zakupić auto jest leasing samochodowy. To bezpieczna, a jednocześnie dość tania forma zakupu nowego samochodu. Zobaczmy czym jest leasing, na czym polega i dlaczego warto się na niego zdecydować.

Co to tak naprawdę jest?

Leasing samochodowy to tak naprawdę umowa cywilnoprawna, która podpisywana jest między leasingobiorcą, a leasingodawcą. Ujmuje ona zasady, na jakich leasingodawca przekazuje samochód leasingobiorcy. Leasingobiorca zobowiązuje się do cyklicznego uiszczania opłat związanych z wykorzystywaniem auta. Umowa leasingowa ujmuje między innymi:

  • okres, przez jaki leasingobiorca będzie użytkował auto;
  • wysokość kolejnych rat leasingowych.

Kto może być leasingobiorcą?

W zdecydowanej większości przypadków na leasing samochodu decydują się spółki cywilne, spółki handlowe, a także jednoosobowe firmy. Warto jednocześnie dodać, że ogromną popularność zyskuje leasing konsumencki, który określa się również mianem prywatnego. Adresowany jest on do osób prywatnych, które coraz chętniej decydują się zakupić nowe auto właśnie drogą leasingu.

Jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Leasing samochodowy ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim podpisanie umowy leasingowej wiąże się z dopełnieniem mniejszych formalności niż wówczas, gdy decydujemy się zaciągnąć kredyt. Zawieranie umowy leasingowej odbywa się w prosty oraz szybki sposób. Samochód trafia do leasingobiorcy w dość krótkim czasie od podpisania umowy. Korzystnym aspektem leasingu dla leasingobiorcy jest również fakt ponoszenia kosztów związanych z ubezpieczeniem auta przez leasingodawcę. Leasing nie wpływa w żaden sposób na zdolność kredytową firmy czy osoby decydującej się na taką formę finansowania zakupu samochodu. W efekcie nie ma żadnych przeszkód, aby starać się o przyznanie kredytu na inny cel.

Leasing samochodowy to forma finansowania zakupu auta, która wzbudza coraz większe zainteresowanie. Wymienione zalety to oczywiście nie wszystkie pozytywne cechy, jakie przypisuje się leasingowi samochodowemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *