Calvin Klein – w świecie intrygujących zapachów

Najbardziej popularnych perfum firmowanych znakiem Calvin Klein nikomu nie trzeba dziś przedstawiać. Zarówno męski zapach IN2U, jak i kobieca Euphoria to marki nie tylko lubiane, ale przede wszystkim znane na całym świecie. Choć jednak liczba ich entuzjastów stale rośnie, nie brakuje również osób poszukujących mniej oczywistych rozwiązań. I oni bez trudu znajdą coś dla siebie w bogatej kolekcji wyjątkowych zapachów.

Obsessed

Nieco poetycki opis zaproponowany przez producenta mówi o perfumach Obsessed jako o tych, które kojarzą się z subtelnymi pieszczotami kochanka. Nawet nie będąc jednak poetą trudno nie zgodzić się z tym, że mamy do czynienia z zapachem niezwykłym. Obsessed nawiązuje do kultowego zapachu Obsession, który stał się w wielu kręgach jednym ze znaków rozpoznawczych lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Nowa odsłona ma jednak ambicje o wiele większe niż tylko byciem wierną kopią bardzo udanego oryginału. O orientalnej woni perfum przesądzają tu świeże, cytrusowe nuty, a także lekko gorzki kwiat pomarańczy. Z kolei nuta serca jest kwiatowa, można więc rozpoznać w niej zarówno białą lawendę, jak i liście fiołków. Całości dopełniają ambra i piżmo – nuty podstawy tworząc zmysłowe i bardzo intrygujące połączenie. Obsessed może być naszym codziennym zapachem, sprawdza się jednak znakomicie także podczas szczególnych okazji.

Eternity Air

Jeśli zapach Obsessed wydaje się nam zbyt ciężki, a jednocześnie chcemy znaleźć perfumy wyjątkowe, być może zachwyci nas Eternity Air. Tym razem mamy do czynienia przede wszystkim z energetycznymi, powietrznymi akordami. Nuty głowy nie stanowią już tak popularne w perfumach Calvin Klein cytrusy, ale porzeczka, grejpfrut i ozon, z kolei nuta serca to oryginalne połączenie piwonii, konwalii i gruszki. Same perfumy przenoszą nas do rozkwitającego ogrodu, a wrażenia tego dopełnia sam ich flakon w odcieniach błękitu, budzący skojarzenia z niebem, gdy brak jest na nim chmur. Eternity Air to zapach chwalony ze względu na swoją świeżość i delikatność, a także za to, że mimo wspomnianej delikatności, jest doskonale wyczuwalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *