Staranne wykonanie i pielęgnacja betonu dekoracyjnego

Staranne wykonanie i pielęgnacja betonu dekoracyjnego

Mieszanka betonowa powinna być układana równomiernie, grubość warstwy nie może przekraczać 50 cm (gdy używa się wibratorów wgłębnych) i 30 cm (przy wibratorach przyczepnych). Inaczej pojawią się pustki powietrzne albo pęcherze (odpowietrzenie przy powierzchni szalunku będzie utrudnione).

Prace powinny być prowadzone w korzystnych warunkach atmosferycznych (temperatura powyżej 5°C, nieduże jej wahania).

Pielęgnacja świeżego betonu jest bardzo ważnym zagadnieniem

Trzeba mu zapewnić ochronę przed zbyt szybkim wysychaniem aż do uzyskania wystarczającej twardości i wytrzymałości. Zabetonowane elementy utrzymuje się w szalunkach w stanie wilgotnym, na przykład okrywając je wilgotnymi matami lub foliami. Stosuje się też płynne środki do pielęgnacji, rozpylając je na powierzchni betonu bezpośrednio po zdjęciu szalunków. Powłoka cementowo-polimerowa przypominająca wyglądem beton jest odporna na wilgoć, więc można ją stosować w kuchniach i łazienkach.

I to nie tylko na ścianach, ale także na podłodze, w brodziku, na blacie lub na płytkach ceramicznych

Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *