Rodzaje zalotek do rzęs i ich specyfika

Jak sprawić, by nasze oczy wydawały się większe, a rzęsy – dłuższe? Choć można odnieść wrażenie, że osiągnięcie tego celu nie jest możliwe bez wsparcia natury, warto mieć świadomość tego, że już od dawna można jej nieco pomóc. Wśród dziesiątek akcesoriów do rzęs znaleźć można również zalotkę. Jeśli wybierzemy tą najbardziej odpowiednią, potem zaś nauczymy się z niej korzystać, możemy mieć pewność, że efekt końcowy nas usatysfakcjonuje.

Elektryczne, czy mechaniczne?

Pierwsza decyzja dotycząca wyboru zalotki odnosi się do sposobu, w jaki gadżet ten funkcjonuje. Jeszcze nie tak dawno w sprzedaży dostępne były przede wszystkim mechaniczne zalotki do rzęs, dziś jednak mamy do czynienia również z ich elektrycznymi odpowiednikami. Nietrudno się przy tym domyślić, że w obu przypadkach mamy do czynienia z rozwiązaniami posiadającymi nie tylko zalety, ale i pewne niedociągnięcia.

Zalotki elektryczne często nie różnią się wizualnie od klasycznych modeli, choć w sprzedaży dostępne są także minilokówki do rzęs. Działają na baterie, a ponieważ po uruchomieniu dochodzi do ich lekkiego podgrzania, efekt podkręcenia rzęs odznacza się dużą trwałością. Osoby, które są nimi zainteresowane, muszą jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie zalotki są tak samo solidne. Nie warto kupować tych, które pochodzą z niepewnego źródła i odznaczają się wyjątkowo niską ceną. Może się okazać, że doprowadzą one nie do podkręcenia, ale do spalenia rzęs.

Zalotki mechaniczne stanowią znacznie większą grupę, możemy więc wybierać zarówno wśród modeli wąskich, jak i szerokich, dodatkowo wykonanych ze zróżnicowanych materiałów. Tu kluczowe znaczenie mają indywidualne preferencje kupujących oraz ich wprawa.

Rozmiar ma znaczenie

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na model większy, czy też mniejszy, musimy mieć świadomość tego, że jego rozmiar wcale nie pozostaje bez znaczenia. Zalotki mniejsze są łatwiejsze w transporcie i przechowywaniu, ich użycie wymaga jednak większej pewności siebie, co sprawia, że nie są one z pewnością rozwiązaniem dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *