Leki z internetowej apteki

Leki z internetowej apteki

Od kilku już lat jest możliwość prowadzenia legalnej sprzedaży leków za pośrednictwem internetu. Zaowocowało to pojawieniem się na rynku aptek internetowych.

Jak działa apteka internetowa?

Na otworzenie apteki internetowej najczęściej decydują się właściciele już istniejących aptek stacjonarnych. Aby możliwa była sprzedaż leków w formie wysyłkowej musi mieć zgodę wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego. Apteka internetowa funkcjonuje tak samo jak inne sklepy on-line. Niezbędne jest więc stworzenie strony internetowej, której nieodłącznym elementem jest koszyk. Apteka, która działa legalnie, a więc ma zezwolenie inspektora farmaceutycznego zamieszcza na stronie głównej zapisany w formacie pdf plik z tym drukiem. Każdy klient, który chce sprawdzić aptekę może to zrobić bez problemów. Realizacją zamówień w aptece internetowej może zajmować się tylko farmaceuta lub posiadający minimum dwuletnie doświadczenie w zawodzie technik farmacji.

Jakie leki można kupić w aptece internetowej?

Prawo farmaceutyczne zabrania sprzedawania w aptekach internetowych leków na receptę. Można je jednak zamówić w aptece internetowej, a odebrać osobiście w stacjonarnej. Trzeba mieć oczywiście receptę. W aptece ziołowej można kupić suplementy diety, preparaty ziołowe, dermokosmetyki, wyroby medyczne.

Zalety aptek internetowych

Możliwość kupienia farmaceutyków bez wychodzenia z domu to z pewnością doceniana przez wielu zaleta aptek internetowych. Wybór preparatów dopuszczonych do sprzedaży w aptekach internetowych jest bardzo duży. To także plus e-aptek. Wiele osób, które nie potrzebują danego leku natychmiast, które są w stanie poczekać na niego kilka dni wybierają aptekę internetową także dlatego, że ceny są często bardziej przystępne niż w aptekach stacjonarnych. W przypadku osób, które zarabiają poniżej średniej krajowej, stale muszą zażywać leki niskie ceny odgrywają największą rolę.

Apteki internetowe to rozwiązanie, które cenią nie tylko pacjenci. Wielu właścicieli aptek stacjonarnych decyduje się na jednoczesne prowadzenie wysyłkowej sprzedaży leków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *