Kupujemy ubezpieczenie na życie bez ankiety medycznej

Kupujemy ubezpieczenie na życie bez ankiety medycznej

Wykupując ubezpieczenie na życie musimy wypełnić ankietę medyczną. Konieczność jej wypełnienia dla wielu osób jest bardzo stresująca. Od ankiety zależy bowiem, czy zakład ubezpieczeń zdecyduje się na sprzedaż polisy. Także wysokość składki uzależniona jest od odpowiedzi, których udzielimy w ankiecie. Czy są polisy na życie, przy których nie trzeba wypełniać ankiety medycznej?

Większość osób zainteresowanych ubezpieczeniem na życie nie wie, że są takie polisy, kiedy nie trzeba wypełniać ankiety medycznej. Z takiego ubezpieczenia mogą skorzystać zwłaszcza osoby schorowane i starsze. Ubezpieczyciel nie odmówi im sprzedaży polisy, nie zastosuje także zwyżki składki.

Ubezpieczenie grupowe

Grupowe ubezpieczenia na życie dostępne są w wielu zakładach pracy. Towarzystwa ubezpieczeniowe, które wchodzą z ofertą do zakładów pracy nie interesują się stanem zdrowia, ani wiekiem osób przystępujących do grupowego ubezpieczenia na życie. W tym przypadku bowiem ryzyko ubezpieczeniowe jest uśredniane na podstawie danych statystycznych. Pamiętajmy jednak, że odejście z pracy oznacza możliwość kontynuowania ubezpieczenia jedynie przez pewien czas. Warto też pamiętać, że w stosunku do osób, które przestały być pracownikiem danego zakładu pracy towarzystwo ubezpieczeniowe może zmienić warunki ubezpieczenia. Nie zawsze będą one bardzo dla nas korzystne.

Ubezpieczenie bezterminowe direct

W przypadku tego rodzaju ubezpieczenia większość towarzystw ubezpieczeniowych nie odrzuca wniosków osób, które mają mniej niż 85 lat. W przypadku tych polis nie musimy wypełniać ankiety medycznej, nie musimy także dołączać wyników badań lekarskich. Towarzystwa ubezpieczeniowego nie interesuje stan zdrowia osoby, która chce wykupić ubezpieczenie grupowe direct. Trudno jednak powiedzieć, czy ubezpieczeni to jest naprawdę korzystne. Brak zwyżki składki z pewnością jest jego plusem. Ale pamiętajmy, że niska składka oznacza, że suma ubezpieczenia również nie będzie wysoka.

Ubezpieczenie na życie bez ankiety medycznej nie musi okazać się korzystne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *