Korzyści z zamawia pizzy przez internet

Pochodząca z Włoch pizza zrobiła międzynarodową karierę. Współczesna pizza nie jest daniem ubogich, jest potrawą jadaną chętnie przez wszystkich niezależnie od tego, jaki jest ich status materialny. Pizza pojawiła się w Polsce w latach 80. Ówczesna pizza sprzedawana w polskich pizzeriach miała niewiele wspólnego z oryginałem. Po kilku latach nauczyliśmy się przyrządzać pizzę równie smaczną jak we Włoszech. Nic więc dziwnego, że jest to jedno z najczęściej zamawianych dań z dostawą. Obecnie usługą bardzo popularną jest zamawianie pizzy przez internet.

Pizzę z dostawą można zamówić przez internet korzystając z jednego z popularnych portali specjalizujących się w świadczeniu tego typu usług. Aby zamówienia przez internet za pośrednictwem portalu można było składać wyjątkowo szybko i prosto, płatności za zamówione pizzę można dokonać między innymi wykorzystując blik. Płatności bezgotówkowe to tylko jedna z możliwości zapłacenia za dostarczoną pizzę. Nadal można zapłacić za nią gotówką; klienci mogą płacić także kartą; wielu właścicieli pizzerii zadbało o to, aby dostawca miał terminal płatniczy.

Portale specjalizujące w pośredniczeniu między pizzerią a klientem w zamawianiu pizzy to nie jedyna możliwość.

Wiele pizzerii, także tych małych, zdecydowało się na zakup i zainstalowanie oprogramowania, które umożliwia składanie zamówień bezpośrednio na stronie www pizzerii. Oba rozwiązania dają klientom w zasadzie identyczne korzyści. Mogą korzystać ze zniżek, promocji, rabatów. Niektóre pizzerie kierują ofertę specjalną do firm, inne z kolei specjalnymi kuponami rabatowymi starają się przyciągnąć głównie studentów.

Zamawianie pizzy przez internet jest z korzyścią nie tylko dla amatorów tego włoskiego dania.

Na nowym kanale dystrybucji korzystają także właściciele pizzerii, który w ten sposób przyciągają więcej klientów. Zadowoleni klienci złożą zamówienie ponownie, polecą też lokal swoim znajomym. Jak wiadomo, poczta pantoflowa to najtańsza, ale przy tym bardzo skuteczna forma reklamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *