Jakie ubezpieczenie na życie wybrać: grupowe czy indywidualne?

Jakie ubezpieczenie na życie wybrać: grupowe czy indywidualne?

Na wykupienie ubezpieczenia na życie decyduje się coraz więcej osób. W przypadku ubezpieczenia na życie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy grupowe i indywidualne. Jakimi cechami wyróżniają się oba rodzaje ubezpieczeń? Czy oferują one ten sam zakres ochrony?

Jaki jest zakres ubezpieczenia?

Wybierając indywidualne ubezpieczenia na życie zapewniamy z reguły ochronę tylko swojej osobie. Polisa obejmuje ochroną takie sytuacje, jak:
odniesienie uszczerbku na zdrowiu na skutek wypadku;

– ciężką chorobę;
– utratę pracy;
– hospitalizację;

-śmierć.

Wybierając grupowe ubezpieczenie na życie zapewnimy ochronę nie tylko sobie, ale także członkom swojej rodziny: małżonkowi oraz dzieciom. Grupowa polisa na życie gwarantuje wypłatę świadczenia w takich sytuacjach, jak:
– narodziny dziecka;
– poważna choroba dziecka;
– osierocenie dziecka;
– zgon współmałżonka, rodziców lub teściów.

Szerszy zakres ochrony grupowego ubezpieczenia na życie sprawia, że wydaje się ono lepszą opcją.

Sytuacja rodzinna

Zanim zdecydujemy się na ubezpieczenia indywidualne lub grupowe weźmy pod uwagę swoją sytuację rodzinną. Jeżeli nie zdecydowaliśmy się na założenie rodziny, jeśli nie mamy dzieci, ubezpieczenie grupowe, które zapewnia ochronę także im oznacza, że będziemy ponosić zbędne wydatki płacąc składki. Ubezpieczenia grupowe na pewno powinny wybrać osoby, które maja rodzinę i jej także chcą zapewnić ochronę.

Indywidualne negocjacje z ubezpieczycielem

Jeżeli wybierzemy indywidualne ubezpieczenie na życie będziemy mogli negocjować z towarzystwem ubezpieczeniowym zakres ochrony. Dzięki temu dopasujemy zakres ochrony do swoich potrzeb. Pamiętajmy jednak, aby rozsądnie rozszerzać polisę o dodatkowe punkty. Każdy dodatkowy punkt ochroni sprawia bowiem konieczność płacenia wyższej składki. Aby niepotrzebnie nie płacić zastanówmy się, jaka ochrona jest nam najbardziej potrzebna.
Zanim złożymy na umowie ubezpieczenia swój podpis zastanówmy się jakiego zakresu ochrony potrzebujemy. Dobierzmy go do swojej sytuacji życiowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *