Jakie tynki dekoracyjne wybrać?

Jakie tynki dekoracyjne wybrać?

Tynki dekoracyjne przypominające beton układa się na wcześniej otynkowanych ścianach. Im cieńsza jest warstwa wykończeniowa, tym równiejsze musi być podłoże.

Wśród tynków cementowo-polimerowych są takie, które można nakładać nawet na stare, zniszczone, ale czyste, mocne, nośne i stabilne podłoże, na przykład na stare płytki ceramiczne bądź okładziny z drewna. W takim wypadku może być potrzebne wstępne wyrównanie powierzchni, która ma być wykańczana. Istotny jest rodzaj cementu.

Powinno się stosować cement hutniczy (CEM III), który daje jasny, stosunkowo równomierny kolor

Jego zaletą jest też spowolniona hydratacja, co ogranicza spękanie betonu wywołane ciepłem twardnienia. Wskaźnik wodno-cementowy mieszanki betonowej jest obniżony. Ogranicza to jej skurcz i korzystnie wpływa na inne cechy mające znaczenie dla trwałości betonu po stwardnieniu. Do masy dodaje się domieszki chemiczne – plastyfikatory i upłynniacze – modyfikujące właściwości mieszanki betonowej. Mają one umożliwić zmniejszenie ilości wody dodawanej do mieszanki betonowej. Równocześnie pomagają uzyskać jej dobrą plastyczność i urabialność. Dzięki temu dobrze wypełnia ona szalunki, nie pozostawiając pustych przestrzeni. Daje się też łatwiej zagęścić, co pozwala na otrzymanie zwartej struktury.

Zastosowanie dobrych środków antyadhezyjnych, czyli środków zapobiegających przyleganiu masy betonowej do szalunków

Jeżeli dodajemy je w odpowiedniej ilości i mają właściwy skład, powierzchnia po zdjęciu deskowania jest nieuszkodzona. Na efekt wpływa przy tym także stan i nasiąkliwość powłoki szalunkowej. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *