Dlaczego coraz częściej kupujemy polisy zdrowotne?

Dlaczego coraz częściej kupujemy polisy zdrowotne?

Większość mieszkańców naszego kraju objęta jest systemem obowiązkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Nie wszyscy są jednak zadowoleni ze świadczeń, które gwarantuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych są jednak polisy zdrowotne. Są one wybierane przez coraz większą liczbę osób. Dlaczego prywatne ubezpieczenia zdrowotne cieszą się coraz większą popularnością?

Łatwy dostęp do specjalistów

Osoby, które posiadają prywatne ubezpieczenie zdrowotne nie muszą oczekiwać na wizytę u lekarza specjalisty kilkanaście miesięcy. Do tego nie muszą posiadać skierowania wystawionego przez lekarza rodzinnego. Dostępność lekarzy specjalistów jest większa niż w publicznych placówkach służby zdrowia.

Możliwość dopasowania zakresu ubezpieczenia

Wykupując prywatne ubezpieczenie zdrowotne sami możemy zadecydować o tym, jaki zakres ubezpieczenia jest nam najbardziej przydatny. Oferta towarzystw ubezpieczeniowych jest bardzo różnorodna. Możemy wybrać opcję ze zwrotem kosztów leczenia, polisę szpitalną na wypadek hospitalizacji lub kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne. O tym, jak szeroki zakres ochrony wybierzemy zadecydują między innymi nasze możliwości finansowe. Im więcej świadczeń będzie obejmował polisa, tym wyższą składkę będziemy musieli opłacić.

Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Zanim podpiszemy umowę przyjrzyjmy się zakresowi wyłączeń. W większości towarzystw ubezpieczeniowych prywatna polisa zdrowotna nie obejmuje takich zdarzeń jak:
– zatrucia alkoholem, narkotykami lub innymi substancjami odurzającymi;
– próby samobójcze;
– samookaleczenia;
– diagnozowanie i leczenie niepłodności;
– akty terroru, strajki, zamieszki czy rozruchy.

W razie problemów zdrowotnych będących skutkiem wymienionych sytuacji nie możemy liczyć, że ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia. Sprawdźmy także, czy ubezpieczyciel stosuje okres karencji. Jeśli tak, zapytajmy jaka jest jego długość. Przez okres karencji nie mamy prawa do świadczeń, mimo że zapłaciliśmy składkę. Ubezpieczyciel może zastosować również wizyty sanacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *