Charakterystyka kredytów konsolidacyjnych

Charakterystyka kredytów konsolidacyjnych

Kredyt konsolidacyjny to produkt bankowy, który w dzisiejszych czasach powinna poznać każda osoba posiadająca jakiekolwiek zobowiązania w bankach oraz innych instytucjach finansowych.

Jest to bowiem sposób na korzystne łączenie zobowiązań kredytowych w jedną pożyczkę.

Niższa rata

Najczęstszym powodem decyzji o wzięciu kredytu konsolidacyjnego jest trudność ze spłacaniem obecnego zadłużenia. Nie należy tego źle zrozumieć. Osoba o złej sytuacji finansowej, która nie spłaca kredytów, nie dostanie kredytu konsolidacyjnego. Chodzi tutaj o strukturę zadłużenia. Zazwyczaj największe problemy sprawiają bowiem nie kredyty długoterminowe, takie jak kredyty hipoteczne, ale kredyty zaciągnięte na proste dobra konsumpcyjne, na przykład wakacje, jak również raty spłacane za zakupione przedmioty: telewizory, pralki, sprzęt audio. Często okazuje się, że raty są przytłaczające i dłużnik nie jest w stanie regularnie spłacać rat. Wtedy pomaga kredyt konsolidacyjny. Krótkoterminowe są rozłożone w czasie na dłuższy okres, dzięki czemu miesięczna rata się zmniejsza. Trzeba mieć jedynie na uwadze, że może to powiększyć całkowity koszt kredytu, gdyż wolniej spada wielkość kapitału, jaki należy spłacić. Z tego powodu łączna ilość zapłaconych odsetek może być wyższa. Więcej na https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-konsolidacyjny,3.html

Tańsze kredyty

Powyższy problem jest realny i trzeba mieć na uwadze, że w warunkach ratowania się przed niewypłacalnością kosztem takiej operacji często jest większe obciążenie w dłuższym okresie czasu. Jest to jednak tylko jedna z możliwych sytuacji. Często zdarza się bowiem, że kredyt konsolidacyjny łączy w sobie kilka drogich kredytów i pozwala z nich zrobić jeden tani kredyt. Nie powinno to dziwić, ponieważ wiele popularnych kredytów to kredyty po prostu drogie, zwłaszcza jeśli są to kredyty bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń i są udzielane na niezbyt długi czas. Zamienienie ich na kredyt konsolidacyjny z niskim oprocentowaniem i odpowiednimi zabezpieczeniami sprawia, e koszt całej operacji jest naprawdę niewielki i można liczyć na realny zysk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *