Beton dekoracyjny

Beton dekoracyjny

Beton dekoracyjny stał się modnym elementem w aranżacji wnętrz. Podpowiadamy, jak wykorzystać beton dekoracyjny do wykończenia ścian. Od paru lat panuje moda na beton w roli dekoracji wnętrz. Masz na niego ochotę?

Nie jest to rozwiązanie zarezerwowane tylko na czas budowy, nie trzeba też kupować ciężkich płyt – efekt betonu można uzyskać domowym sposobem. Jeżeli beton jest specjalnie przygotowany i wykonany, nosi nazwę betonu dekoracyjnego, architektonicznego.

Co go odróżnia od zwykłego betonu towarowego?

Jak można go zastosować w dekoracji ścian we wnętrzu? Jak wykorzystać beton dekoracyjny, by pokazać jego wytrzymałość, a z chropawej faktury i smutnego koloru uczynić atut? Jeśli chcemy urządzić wnętrze w stylu industrialnym to możemy wybrać do wykończenia ścian oryginalne okładziny z gotowych płyt betonowych. Ale takie płyty są ciężkie i dość grube, więc nie zawsze będzie to najlepsze i najszybsze rozwiązanie. Podobny efekt betonu dekoracyjnego można uzyskać, stosując różnego rodzaju powłoki wykończeniowe, na przykład mineralne tynki dekoracyjne, tynki modyfikowane polimerami, farby strukturalne udające surowy beton. Elementy naśladujące beton znajdziemy także w kolekcjach płytek ceramicznych, okładzinowych płyt z tworzywa sztucznego lub tapet. Takie rozwiązania stosuje się na przygotowanym podłożu, którym są zwykle tynk.

Internet

Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *